Překlenovací půjčky

Banner2-bez-textu

Překlenovací půjčky jsou nástrojem zcela mimořádným a používáme je tehdy, není-li jiná možnost a klientovi neodvratně hrozí škoda velkého rozsahu.

Překlenovací půjčka je vždy vázána na prodej nemovitosti a ručena touto nemovitostí. Je vhodná tehdy jestliže např. hrozí nedobrovolná dražba nemovistosti a výše dluhu je podstatně menší než reálná hodnota nemovitosti.


Exekutorské, dražební a další poplatky představují náklad podstatně snižující výnos z dražby nemovitosi. Dále je bohužel často uplatňovaná praxe, že zůstane jen jeden dražitel, který nemovitost kupuje za 70% odhadní ceny (v případě prvního kola dražby) nebo dokonce jen za 50% odhadní ceny (v případě druhého kola dražby), či ještě za nižší částky (prodejní cena se v dalších kolech může snižovat až na 15% odhadní ceny).

Pak se může stát, že máte dluh např. v hodně 500 tis. Kč a nemovitost v odhadní hodnotě 1.000 tis. Kč. Při prodeji nemovistosti v dražbe za 50% odhadní ceny a po úhradě všech poplatků Vám ještě podstatná část dluhu zůstane. Pak je vhodné řešit situaci buď výkupem nebo překlenovací půjčkou v hodnotě dluhu a následným prodejem nemovitosti. I po zaplacené poplatků za půjčku a provize realitní kanceláři uhradíte celý dluh a ještě Vám dost peněz zbyde.

Je vždy na individuálním posouzení zda je vhodnější výkup nemovitosti, běžný prodej či překlenovací půjčka s následným prodejem.

Telefon5
Nebojte se zavolat a domluvit si konzultaci zdarma na 731 188 664.

Oddllužíme Vás

Kontaktujte nás

VĚCI FINANČNÍ

Sídlo firmy:

Plachého 2

Plzeň 301 26


Provozní doba kanceláře:

Po: Pouze pro dohodnuté schůzky

Út:  Pouze pro dohodnuté schůzky

St:: 9 - 12, 14 - 17

Čt:  Pouze pro dohodnuté schůzky

Pá:  Pouze pro dohodnuté schůzky

Schůzky si prosím dohodněte na čísle 731 188 664


Telefonické konzultace:

pondělí - neděle: 10 - 18

Tel.: 377 477 728

Tel.: 731 188 664

Tel.: 737 207 056


Naši poradci Vás navštíví v celé ČR


Email: poradna@vecifinancni.cz

Web: www.vecifinancni.cz

Zvětšit mapu

Novinky

  • Služba vyhledávání dluhů

    14.8.2018

    Nevíte kolik dlužíte?

    Nevíte komu dlužíte?

    Věci finanční Vám pomohou zjistit hodnotu vašich dluhů.