Otázky a odpovědi

Otazniky9

Co je to finanční analýza?

Komplexní posouzení Vaší finanční situace, posouzení Vašich příjmů, výdajů i závazků a možných rezerv, předběžný odhad ceny Vašeho majetku a v případě exekucí zjištění jejich možné nezákonnosti. Z finanční analýzy pak vyplyne návrh řešení Vaší finanční situace ať už se jedná o zefektivnění a zlevnění závazků nebo řešení problémů. 

Jak dlouho trvá analýza finanční situace a návrh řešení?

Zpravidla 7-10 dnů. Záleží na složitosti Vašeho případu, množství smluv, upomínek, exekucí, rozsáhlosti nesplacených závazků, majetku, atd.! V případě, že hrozí exekuce či dokonce dražba je možné zpracování finanční analýzy a návrhu řešení do 24 hodin. Příplatek naleznete v ceníku.


Co je pro mě nejvýhodnější?

Záleží na situaci. V mnoha případech je nejefektivnějším řešením konsolidace úvěrů a půjček, jednání s věřiteli, vykoupení nemovitosti, zpětný leasing nemovitosti, apod. Jako poslední možnost můžeme doporučit tzv. osobní bankrot a zároveň doporučíme i zpracovatele návrhu, připravíme pro něj podklady vyplynuvší z finanční analýzy a v případě nutnosti s ním budeme nadále spolupracovat. Doporučujeme jej tehdy není-li jiné, efektivnější východisko. Je to také jediná forma oddlužení, kterou musí odsouhlasit soud.


Jaký je rozdíl mezi osobním bankrotem a Exekucí?

Exekuce nese sebou vysoké náklady pro dlužníky (náklady na Exekutora). Exekuce jsou do doby splacení nekonečné, dlužník zpravidla nestíhá splácet ani úrok z prodlení a výlohy exekutora.

Osobní bankrot trvá 5 let a po tuto dobu musíte splatit pouze min. 30% z dlužných částek. Nehrozí Vám ovšem, že u Vás budou zvonit Vymahači, či Exekutoři a zabavovat majetek. Žádné další náklady, ani úroky nenarůstají.


Kdy mám uvažovat o Osobním bankrotu?

1) Jakmile nemám dobré vyhlídky na splácení závazků a je již zřejmé že jej nebudu schopen splácet! Ale pozor! Nejprve je třeba prověřit všechny jiné možnosti řešení. Mohou být pro Vás výhodnější a nemusí znamenat takový zásah do života.

2) Jestliže jsem schopen splatit dluh ze 100%, ale nikoli v termínu daném smlouvou, ztroskotaly všechny pokusy o jednání s věřiteli, konsolidaci, snížení splátek a prodloužení splatnosti úvěrů a narůstají mi tak nekontrolovatelně úroky.

3) Jestliže už mám exekuce jejichž nároky přesahují mé schopnosti uspokojení a v zásadě platím jen úroky nebo ani to ne a dluh se tak buď nesnižuje nebo dokonce zvyšuje.

 

Co znamená konsolidace půjček?

Konsolidace půjček je možností pro ty z Vás, kteří by zvládali splácet běžný úvěr či půjčku, ale vinou nepromyšleného nabrání několika, většinou krátkodobých, půjček se dostali do situace kdy měsíční splátky přerostly únosnou míru. V takovém případě může nastoupit právě konsolidace, tedy sjednocení několika úvěrů a půjček do jedné, většinou dlouhodobější a za rozumný úrok.


Co jsou to registry?

Registry jsou informační databáze jejichž prostřednictvím si banky i nebankovní společnosti vyměňují informace o klientech, především o jejich platební morálce.

Existují tři hlavní:

1) BRKI (Bankovní registr klientských informací), NRKI (Nebankovní registr klientských informací). Společnou žádost o výpis z obou registrů najdete zde.

2) SOLUS (využívají jej především leasingové společnosti). Žádost o výpis najdete zde.


Máte dluhy a nevíte co s tím ? Poradíme Vám a navrhneme nejlepší řešení!

Telefon5 
 Volejte poradenskou linku 731 188 664. 
Pomůžeme vám.

 

Oddllužíme Vás

Kontaktujte nás

VĚCI FINANČNÍ

Sídlo firmy:

Plachého 2

Plzeň 301 26


Provozní doba kanceláře:

Po: Pouze pro dohodnuté schůzky

Út: Pouze pro dohodnuté schůzky

St:: 9 - 12, 14 - 17

Čt: Pouze pro dohodnuté schůzky

Pá: Pouze pro dohodnuté schůzky

Schůzky si prosím dohodněte na čísle 731 188 664 nebo 737 207 056


Telefonické konzultace:

pondělí - sobota: 10 - 18

Tel.: 377 477 728

Tel.: 731 188 664

Tel.: 737 207 056


Naši poradci Vás navštíví v celé ČR


Email: poradna@vecifinancni.cz

Web: www.vecifinancni.cz

Zvětšit mapu

Novinky

  • Služba vyhledávání dluhů

    14.8.2018

    Nevíte kolik dlužíte?

    Nevíte komu dlužíte?

    Věci finanční Vám pomohou zjistit hodnotu vašich dluhů.